bmw-i3

مدت نسبتا زیادی است که می دانیم اپل می خواهد شانس خود را برای تولید یک خودروی الکتریکی امتحان کند.امروز خبرگزاری رویترز در گزارشی از دیدار مدیران اپل و BMW برای مذاکره جهت تولید این خودوری الکترونیکی خبر داده است.

در این گزارش آمده است که تیم کوک، مدیر عامل اپل سال گذشته از مقر BMW دیدار داشته و گروهی از مدیران اپل نیز از مرکز تولید خودروی BMW در لاپزیگ آلمان بازدید کرده‌اند.به ادعای رویترز، اپل علاقه خود را به خودروی الکتریکی i3 و پروسه ساخت آن که بر اساس فیبر کربن است، ابراز داشته است. هفته قبل نیز مجله Manager آلمان از دیدار مدیران اپل و BMW در لایپزیگ و تمایل اپل به استفاده از قطعات به کار رفته در i3 و یا ساختمان کلی آن در تولید خودروی اختصاصی خود خبر داده بودبر اساس گزارشی که وال استریت ژورنال در فوریه امسال منتشر کرد، هم اکنون صدها نفر از کارمندان اپل بر روی خودروی الکتریکی اپل کار می‌کنند.

رویترز در ادامه گزارش خود افزوده که گفتگوی دو طرف بدون هیچ قرارداد یا شراکتی متوقف شده و ظاهرا اپل قصد دارد این خودرو را خودش به صورت اختصاصی توسعه دهد.

تردیدهای مدیران ارشد BMW نیز در کناره‌گیری اپل از مذاکرات تاثیر زیادی داشته است. BMW از شرکت‌هایی است که تمایل چندان زیادی به فاش‌کردن رمز و راز فرایند تولید خودروی‌هایش برای دیگر شرکت‌ها ندارد. گفته می‌شود Harald Krueger نیز که در ماه می به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت خودروسازی انتخاب شد، به صورت ویژه بر روی اهداف اختصاصی BMW تمرکز دارد؛

بنابراین هرگونه همکاری گسترده آن با شرکت‌های دیگر فعلا به حالت تعویق درآمده است.با این حال، یکی از منابع رویترز خبر داده که بازگشت مدیران دو طرف برای گفتگوی بیشتر محتمل است؛ اگرچه هیچ تضمینی نیز برای آن وجود ندارد.